Florya Kuşu​
 1. Anasayfa
 2. Egzotik Kuşlar

Florya Kuşu​

0

Florya Kuşu​

Florya kuşu ispinozgiller familyasından ötücü bir kuş türüdür. Ağaçlık bölgelerde yaşarlar üreme dönemlerinde gruplar halinde uçarlar başlıca besinleri tohumlardır. Florya doğa kuşları ortalama 14cm uzunluğunda sakaya göre daha iri yapıları vardır. Renkleri kirli yeşili anımsatan bir renk tonundadır. Florya cinsiyet ayrımı kolaydır erkekler göğüs sarımsı kuyruk ve kanatlar limon sarısıdır, Dişiler ise ufak ve kahverengi yeşildir. Floryalar yuvalarını sık çalıların içerisinde yaparlar çok yuvaları saklıdır.

Florya kuşu genelde ahşap kafeslerde beslenirler Florya için kafes içerisine tek bir tünek yeterli olacaktır bu tünek ahşap olması önemlidir. Florya için en ideal suluk İtalyan bardak suluk ie su verilmelidir, bunun sebebi ise örtüyü engellememesidir bulunmuyorsa kanarya suluğu kullanılabilir. kalamar kemiği kullanılması önemlidir ayrıca mama takviyeside yapılmalıdır. Saka ve Florya Kuşlarında örtü önemli bir husustur sürekli örtüde olması kuş için daha iyi olacaktır. Kafes ve aksesuar temizliği çok önemlidir sık sık alt kısım değiştirilmeli ve suluk yıkanıp taze su verilmelidir. Florya kuşları tohumlar ile beslenirler.

 

[kanews-alert]Florya kuşları doğaya ait olsada ötüşleri için birçok kişi florya kuşlarını yakalar ve kafeste beslerler şuanki yasa gereği saka ve florya kuşu gibi doğa kuşlarını yakalamak beslemek yasalara aykırı ve cezai bedelleri vardır.[/kanews-alert]

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Buz dalgıç kuşu

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.