Powermax Sıvı Bira Mayası
 1. Anasayfa
 2. Sağlık

Powermax Sıvı Bira Mayası

Powermax Sıvı Bira Mayası kuşlar için

0

Powermax Sıvı Bira Mayası kuşlar için

Bu makalede bira mayasının kafeslerinize nasıl girdiğini kronolojik olarak gösteren ve Kuslar için bira mayasının şaşırtıcı faydalarını anlatan bir yazıya değineceğim. Aynı zamanda diğer kuş türleri içinde uygundur.

Louis Pasteur; Avrupalı bira imalatçılarından daha kaliteli bir bira yapabilmek amacıyla gelen istekler üzerine, bira mayası üzerine araştırmalar yapan ilk ünlü kişidir.

Powermax Sıvı Bira Mayası; Bir tip tek hücreli mantarın (Saccharomyces cerevisiae) hücrelerinin ezilip toz haline getirilmiş ve kurutulmuş halidir.

Powermax Sıvı Bira Mayası; B-kompleks vitaminler ve proteinler (tüm esansiyel amino asitler dahil- vücutta üretilemeyen ve dışarıdan alınması zorunlu amino-asitler), mineraller (özellikle krom) açısından zengin bir kaynaktır.

Beslenme ve diğer sahalarda mümkün olan her ilerlemeyi tatbik ederek kuslari incelediler.Norveç’te,İngiltere-Britanya adalarında-kuş yetiştirme merkezlerinde, New York ve Rochester’deki laboratuvarlarda kuslar için hangi gıdaların en elverişli olduğu ve hayatlarına, sıhhatlerine ve seslerine tesiri meselelerinde bilimsel araştırmalar en uygun biçimde tatbik edildi.
Bu inceleme ve deneylerde;bira mayasının kuşların  gelişme değerinde muntazam ilerlemeler oldu. Bu geniş sahanın bildiği gelişme her ne kadar basit ve az masraflı ise de,beş yıl kadar bir zaman,yüzlerce kuşu deneysel bir inceleme ve tatbiklere tabi tutuldular.

Kuşlar için bira mayasının şaşırtıcı faydaları
Kuşlarla bilimsel ve deneysel çalışmalar 1917’de, insanların beslenme problemlerini incelemekle başladı.

Bira mayası,balık yağı,yeşil sebzeler gibi bazı gıdaların vitamin bakımından zengin oldukları keşfedildi. Bira mayasının, B vitamininin kuvvetli menbaı olduğunu ispat edildi.
Bira mayasınin mamalara katılmasıyla, kuslar için koruyucu bir gıda haline geldiği denemelerde sabit bir şekilde açıkca görüldü. Bu gıda sindirimi kolaylaştırıyor,iştah açıyor, bağırsaklardaki lüzumsuz maddelerin dışarı atılmasına yardım ediyor, üşütmeye ve diğer alelade rahatsızlıklara karşı vücudun mukavemetini artırıyordu. Bira mayası hayatın ve sesin uzamasına yardım eden vitaminleri temin ediyordu.

Yetiştirme denemelerinde: Bira mayası ile beslenerek daha fazla sayıda kus yetiştirilebiliniyordu. Özel bir yavru kuş gıdası ile beslenen kuslarin sayısı aşağıda gösterildiği gibi iki mislinden fazla artmıştır. Kuş gidalarina bira mayası ilave edilmekle;

a) Dişi kuş tarafından yumurtlanan yumurta sayısı çoğalır.
b) Yavru veren yumurta sayısı artar.
c) Çıkan yavrucukların yaşama oranı fazlalaşır.
d) Dişi kuş tarafından yetiştirilen yavru sayısı yükselir.

[kanews-alert]Yukarda okuduğunuz makalenin yanında ek olarak biz toz bira mayasının mamalara katildiginda, kuşların tadından dolayı, mamayı çok fazla tuketmedigini görüp denemeler yaptık, ve bira mayasini sıvı forma çevirerek, tad değişikligi yaptık, bu sayede hem kuşların içme sularına verilebilecek, hemde mamaya tadı bozmadan katılabilecek fonksiyonlu bir ürün haline getirdik.[/kanews-alert]
KULLANIM TALİMATI 
İÇME SUYUNDA KULLANIMI: 1 litre içme suyuna 2 kapak (10ml)
MAMADA KULLANIMI: 500 gr mamaya 1 kapak (5ml )

Satın almak içn altaki linki kullanın:

[kanews-btn link=”https://www.powermaxmama.com/index.php?route=product/product&product_id=80″ target=”1″]Satın Al[/kanews-btn]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.