Beveren Tavşanı
 1. Anasayfa
 2. Tavşanlar Bölümü

Beveren Tavşanı

Beveren Tavşanları

0

Beveren Tavşanı

Beveren Tavşanı; Son yıllarda üretilen melez ırklardan olan Beveren Tavşan Irkı 1890 yılıda Belçika’da bu tavşan ırkına ismini vermiş Beveren bölgesinde üretilmiştir. Büyük Beveren Tavşanları ve Küçük Beveren Tavşanı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genetik Yapı bakımından tüylerinin rengi mavidir. Bu renginden dolayı kimi araştırmacılar Mavi Beveren Tavşan Irkı adını takmışlardır. Beveren Tavşanları Resmi 1919 yılında gene melezleme yoluyla Siyah Beveren Tavşanları üretilmiştir. Aynı yıldan 2 yıl öncede Beyaz Beveren Tavşanı üretilmiştir. Beveren Tavşanı‘nın en dikkat çeken özelliği kürküdür. Güzel ve verimli bir kürk yapısına sahip olması onu ilgi çekici hale getirmiştir. Evlerimizide bulunan pek çok tavşan ırk olarak Beveren Tavşanı‘dır.

Beveren Tavşanı türünün tüy uzunluğu 2-2.5 cm. Kadar olmaktadır. Tüyleri sık, parlak, ve gümüşümsü bir kıl örtüsüne sahiptir. Son yıllarda üretilen melez ırklardan olan Beveren Tavşanları 1890 yılıda Belçika’da bu tavşan ırkına ismini vermiş Beveren bölgesinde üretilmiştir. Büyük Beveren Tavşanları ve Küçük

Beveren Tavşanları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genetik Yapı bakımından tüylerinin rengi mavidir. Bu renginden dolayı kimi araştırmacılar Mavi Beveren Tavşanı Irkı adını takmışlardır. Beveren Tavşanı Resmi 1919 yılında gene melezleme yoluyla Siyah Beveren Tavşanları üretilmiştir. Aynı yıldan 2 yıl öncede Beyaz Beveren Tavşanları üretilmiştir. Beveren Tavşanı‘nın en dikkat çeken özelliği kürküdür. Güzel ve verimli bir kürk yapısına sahip olması onu ilgi çekici hale getirmiştir. Evlerimizide bulunan pek çok tavşan ırk olarak Beveren Tavşanı‘dır. Bu Tavşanlar türünün tüy uzunluğu 2-2.5 cm kadar olmaktadır. Tüyleri sık, parlak, ve gümüşümsü bir kıl örtüsüne sahiptir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Belçika Tavşanı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.