İngiliz Tavşanı
 1. Anasayfa
 2. Tavşanlar Bölümü

İngiliz Tavşanı

İngiliz Tavşanı özellikleri

0

İngiliz Tavşanı

İngiliz Tavşanı; Tavşan ırkları içinde bilinen en eski ırklardan biridir. Geçmiş dönemlerde tüy rengi olarak Mavi ve Siyah olmak üzere 2 farklı tür İngiliz Tavşanı vardı. Daha sonra ki zamanlarda melezleştirme yoluyla gri ve çikolata renginde tavşan ırkları üretilmiştir. İngiliz tavşanında belirgin şekilde burnunun her iki yanında mavimsi veya kurşun rengi benekler vardır. Bu benekler ile bir kelebeğin kanatlarını andırmaktadır. Bu sebeple Mavi Kelebek Tavşanı olarak adlandırılır ve en değerli süs tavşanları biri sayılmaktadır. Maddi değeri oldukça fazladır. Mavi ve Siyah tavşan da aynı lekeler bulunabilir. Bu tavşan ırkının her iki yanında önden ve arkaya, sırtına doğru uzanan şeritler vardır. İngiliz tavşandaki bu şeritler omuz kısmının üst etrafında birleşir.

İngiliz Tavşanı yavrularına olan ilgi fazladır. Bu tavşan ırkında ebeveynlik kuvvetlidir.Tavşan ırkları içinde bilinen en eski ırklardan biridir. Geçmiş dönemlerde tüy rengi olarak Mavi ve Siyah olmak üzere 2 farklı tür İngiliz Tavşanı vardı. Daha sonra ki zamanlarda melezleştirme yoluyla gri ve çikolata renginde tavşan ırkları üretilmiştir. İngiliz tavşanında belirgin şekilde burnunun her iki yanında mavimsi veya kurşun rengi benekler vardır.

Bu benekler ile bir kelebeğin kanatlarını andırmaktadır. Bu sebeple Mavi Kelebek Tavşanı olarak adlandırılır ve en değerli süs tavşanları biri sayılmaktadır. Maddi değeri oldukça fazladır. Mavi ve Siyah tavşan da aynı lekeler bulunabilir. Bu tavşan ırkının her iki yanında önden ve arkaya, sırtına doğru uzanan şeritler vardır. İngiliz tavşandaki bu şeritler omuz kısmının üst etrafında birleşir.
Tavşanı’nın yavrularına olan ilgi fazladır. Bu tavşan ırkında ebeveynlik kuvvetlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.