Border Kanarya
 1. Anasayfa
 2. Kanarya irkları

Border kanarya

border kanarya genel özellikleri

0

Border Kanarya

Border Kanarya; ilk defa İngiltere’de ortaya çıkmıştır.boyu 14-15 santim, gövdesi yuvarlak karından göğse doğru biraz daha genişler, sırt yuvarlak ve hafif kamburdur, baş yuvarlak ve diktir, gövdeyle birleşirken belirgin bir çukur boyun halkası yapar,gözler başın merkezinde yer alır, kanat uzunluğu vücudu geçmez ve kanatlar vücuda yapışır, kuyruk düzgün, ayaklarda baldırların ucu görülmelidir, tüyler vücudun her yerinde parlak, ipeğimsi, tünekte 60 derecelik bir açıyla dururlar.

Sarı, yeşil, alaca ( ahraç ), beyaz renk şeklinde border kanarya görülmektedirler. kanarya ırkları arasındaki yerini 1890 yılında aldığı kabul edilir, ilk yıllarda cumberland fancy adını alması ingilterenin cumber land bölgesinde ortaya çıktığını gösteriyor. 1890 yılında cumbria havick’te yapılan bir toplantıda border fancy canary ( sınır süslü kanaryası ) Uluslararası adı olarak kabul edilmiştir.

Border Kanaryalar; Ortalama ömürleri 10 yıldır, dayanıklı ve bakımı fazlada zor olmayan bir kuş sayılır, ancak üretimde size biraz sorun çıkarabilir, özel renk mamalarına ihtiyaç yoktur, yalnız tüylerindeki parlak sarı rengi korumak için lütein içeren gıdalar verebilirsiniz, tüylerinin kalitesini yakından bakarsanız görebilirsiniz, üretimde uygun bir folluk (yuva) seçin, kuşları Eşleştirirken kabarık (sert tüylüler) eşleştirmekten kaçının ve bunları yumuşak tüylülerle çiftleştirin. sert ve yumuşak iki tip tüyün farkını belli bir süreden sonra ayırt edebileceksiniz.Renklerin ayrılmasında bazı farklı terimlerle karşılaşa bilirsiniz.

Beslenmeleri diğer kanarya ile aynı olmakla birlikte kuluçka hazırlığı gloster kanarya irki ile aynıdır. Alt tüy traşı filan…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Crest kanarya

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.