Norwich Kanarya
 1. Anasayfa
 2. Kanarya irkları

Norwich Kanarya

Norwich Kanarya nasıl beslenir

0

Norwich Kanarya

Norwich kanarya; Ana vatanı İngiltere’dir. Crest kanaryaları ile çok benzerdirler. Şapkaları yoktur, Kısa ve tıknazdırlar. Vücut yapısı, duruşu ile ön planda olan bu kuşun boyu 15,6 – 16,5 cm arasındadır. Norwich kanaryanın, başı büyük ve yuvarlaktır. Diğer türlerden farklı olarak kuyruk talazları yoktur. Renk ise Norwich kanarya kuşunda ayrı bir öneme sahiptir, renk mamalarıyla beslenir.

Bu kanarya türünün; Göğsü dolu ve geniştir. Gaganın altından, kuyruk dibine kadar yarım ay şeklindedir. Sırtı geniş, hafif yuvarlaktır. Sırt ve göğüs mesafesi Norwich kanaryasında yuvarlakmış gibi bir görüntü verir. Gözlerinin üstünde kaşa benzeyen tüyler bulunur.

Kanarya türünün başı büyük, geniş ve yuvarlaktır. Gagası kısa ve konik, boyun ve ense, ense kısa, dolu ve geniştir. Kanatları, kısa ve vücuduna yapışıktır, vücudundan sarkmaz.

Tüyleri Zengin ve parıltılıdır Norwich kanaryalarda, kalça üzerinde ve civarında horoz tüyleri yoktur. Kuyruğu kısa ve dar olduğu gibi hırpalanmış olmaz. Bacakları kısa, baldır görünümündedir.

Renk mamasıyla beslenen Norwich kanaryalar tüy renklerinin tamamı aynı renktedir. Sakin ve mağrur, yarı dik duruş, sağlıklı ve dayanıklı bir kuştur. Ortalama yaşam süresi 10 -12 yıl yaşamaktadırlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Ben Gökhan 37 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum bu siteyi bildiklerimi paylaşmak için açtım

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Parizyen kanarya

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.